aktuality

Letní kino na dvorku- Poutníkem do Compostely

17. srpna 2017

Od 20 hodin v letním kině na dvorku.

Promítání a vyprávění manželů Hrdličkových o cestě do Santiaga de Compostela. Co znamená stát se na měsíc poutníkem, proč se vydat na cestu, jak voní Španělsko a kolik kilogramů na zádech vlastně potřebujeme k životu? Přijměte pozvání k povídání o neobyčejně obyčejných cestách.

Vstupné dobrovolné.

Více...

Letní kino na dvorku- Okhwan: Nemožné je možné

11. srpna 2017

Okhwan: Nemožné je možné (dokumentární film, 72 min., Slovensko)

Výsledek obrázku pro Okhwan: Nemožné je možné

od 20 hodin v letním kině na dvorku

Korejec Okhwan Yoon byl absolvent práv a úspěšný podnikatel. V roce 2001 pověsil práva na hřebík, oblek a kravatu vyměnil za sportovní oblečení a vydal se na kole na cestu kolem světa. Cílem jeho dobrodružné cesty přes 192 zemí bylo sjednocení Severní a Jižní Koreje. Šlo o plané ideály nebo o hrdinství? Po projekci debata s autory dokumentu. Vstupné 40 Kč.

Více...

DOKUMENT SELSKÝ ROZUM A DEBATA S NOVINÁŘEM JAKUBEM PATOČKOU

15. července 2017

Selský rozum

Český dokument, 73 minut, režie Zuzana Piussi & Vít Janeček + debata s novinářem Jakubem Patočkou

sobota 15. 7. od 18:00, Centrum Pontopolis (Riegrova 52), vstupné zdarma

 

Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Odpověď na otázku, co přesně si pod tímto heslem představit, hledali tvůrci dokumentu přímo tam, kde Babiš vládne již dnes, tedy v jeho firmách. Téměř tříletý sběr materiálu ukazuje styl a důsledky podnikání Andreje Babiše i jeho politické aktivity, které se stávají jedním z nejvíce určujících faktorů pro českou krajinu, podnikatelské prostředí a brzy nejspíš také pro celý stát. Film využívá i dlouhodobé práce řady novinářů a sleduje autory nedávno vydané knihy Žlutý baron Zuzanu Vlasatou a Jakuba Patočku. Jedním z hlavních protagonistů filmu je moravský sedlák Bohumír Rada, který spoluzasvětil Andreje Babiše do zemědělského podnikání, a pak se jejich cesty zásadně rozešly. Na film naváže debata s šéfredaktorem Deníku Referendum Jakubem Patočkou.

Více...

OTEVŘENÍ LETNÍHO KINA A CENA PAVLA KOUTECKÉHO

23. června 2017

V pátek 23. 6. od 21:30 na dvorku v Centru Pontopolis promítneme pásmo krátkých dokumentů, které byly v letošním roce nominovány na Cenu Pavla Kouteckého. Pavel Koutecký (1956—2006) byl jednou z nejvýraznějších osobností dokumentárního filmu. Cena spojená s tímto jménem je udělována od roku 2007 jeho pokračovatelům, trpělivým pozorovatelům světa se schopností sdělit své pocity a postřehy filmem.

  • Kittchen - až budu proměněný, Tomáš Šťastný, 18 min.

Kittchen alias Jakub König. Dokument snažící se odhalit, kde končí Jakub a začíná Kittchen.

  • Backstage, Martin Mach, Dominik Truhlář, 10 min.

Náhled do pozadí strašnického krematoria, který reflektuje den spalovače mrtvol.

  • Stopy, střepy, kořeny, Květa Přibylová, 24 min.

Osobní, niterná, filmová báseň o prolínání a prorůstání minulého a přítomného, mrtvého a živého.

Těšit se můžete na skvělou kávu i jiné občerstvení.

Vstup v masce zdarma.

Více...

FOTBAL PRO ROZVOJ 2017

1. července 2017

Od 10:00 v Rohozné

 

Kopat za lepší svět budeme opět v Rohozné, letos i za účasti keňského týmu!

 

 

V sobotu 1.července 2017 od 10:00

Čeká Vás celodenní akce s doprovodným programem (výtvarné workshopy pro děti, koncert aj.).

Chcete vytvořit smíšený tým a zahrát si s námi fotbálek podle pravidel fair play? (ženy + muži) a chcete být součástí celorepublikové kampaně Fotbal pro rozvoj?

Chcete KOPAT ZA LEPŠÍ SVĚT?

Přihlaste se na pontopolis@google.com nebo na 604 860 036 (Marie Jílková).

Předskokanem letošního fotbálku budou květnové fotbalové workshopy pro žáky ZŠ a fotbalové kluby v Poličce. Workshopy povede keňský lektor "BoBo" z organizace MYSA, která se snaží zlepšit situaci mladých lidí žijících v jednom z největších slumů na světě Mathare (Nairobi, Keňa). Organizace využívá fotbal jako jeden z nástrojů, jak motivovat mladé lidi z chudých rodin a jít za svým cílem. Čtyřhodinové workshopy jsou v podstatě ukázkou každodenního fotbalového tréninku.

 

Více...