aktuality

Pavel Vácha - Události roku 1968

2. listopadu 2018

Vernisáž od 19 hodin v Divadelním klubu v Poličce.

Související obrázek

Výstava nepřibližuje pouze dramatické události srpnových dnů, ale ukazuje i naděje „Pražského jara“, nebo naopak deziluzi, kterou se sebou nesl závěr roku 1968. Po přečtení úvodního slova Luboše Dobrovského se můžete těšit na komentovanou prohlídku fotografií, debatu s autorem fotografií o roku 1968 a jeho paralelách s dneškem i netradiční raut.

Více...

Beseda s Tomášem Šebkem zrušena

3. října 2018

středa 3. října od 19 hodin v Divdelním klubu, vstupné 50 Kč


Tomáš Šebek je všeobecný chirurg, jenž pracuje v pražské Nemocnici na Františku. Na první misi s Lékaři bez hranic odjel v roce 2010 na zemětřesením zdevastované Haiti. Později se do této země vrátil. Dvakrát pracoval i v traumacentru Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu. Celkem absolvoval s organizací pět misí, naposledy poskytoval lékařskou péči lidem v Agoku na pomezí Súdánu a Jižního Súdánu. Svou zkušenost ze všech misí popsal v blozích, které vyšly i knižně.

Více...

Mime fest 2018

18. září 2018

18. - 22. září  v Poličce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní program naleznete zde.

Více...

Fotbal pro rozvoj

23. června 2018

10:00 v praku u hradeb

Již 9.ročník "Fotbálku" na Poličsku a opět v Poličce!
Od 10:00 se u hradeb utkají dětské týmy o cenu Fér play. Ano, hrajeme bez rozhodčího a cenu získá ten, kdo bude hrát FÉR . Od 13:00 se o Fér cenu utkají dospěláci.

Více...

Beseda s novinářkou Markétou Kutilovou - Sýrie - od revoluce po světovou syrskou válku

24. dubna 2018

úterý 24. dubna od 19 hodin v Divadelím klubu, vstupné 70 Kč / studenti 40 Kč

Sýrie 2018: Islámský stát je sice poražen, ale násilí eskaluje. Nastává další fáze války, roste počet
civilních obětí, přibývá bombardování. Porcování syrského medvěda vstupuje do další fáze – teď už je jasné, že zde nejde o Syřany, demokracii ani svobodu. To si jen mocnosti musí konečně nějak rozparcelovat to strategické území s přístupem k moři a Evropě. A také se dohodnout, co ovládnou sunnité a co šíité. Kudy, odkud, kam a zda povedou nové ropovody a plynovody. Jenže klíčoví hráči na syrském hřišti jsou vyrovnaně silní a mají propletené zájmy. Další hráči, jako Saúdská Arábie a Katar, čekají na střídačce a fandí sunnitskému džihádu tím, že podporují různé islamistické skupiny bojující proti šíitskému Asadovi. Hlavní zápas hrají Rusko, Írán a Turecko a USA. Nikdo není na lopatkách, a tak se musí bojovat dál.

Více...