SKROLUJTE MYŠÍ

arrow
 

PROGRAM

 
 

Letošní Jeden svět má z důvodu pandemie koronaviru zcela netradiční formát.

Od 10. do 19. května se můžete těšit na Jeden svět živě – pravidelné projekce doprovázené streamy debat s filmovými tvůrci a tvůrkyněmi.

I Polička bude mít svoje zastoupení v online části festivalu, v sobotu 15. 05. bude živě streamovat debatu s režisérkou snímku Táta na odpočinku Pauline Horovitzovou.

 

Od 20. května do 6. června si můžete pustit zdarma všechny filmy na nové platformě Jeden svět online. Filmy budou dostupné kdykoliv a odkudkoliv z České republiky. Vybrané projekce budou stejně jako v kinech opatřeny audiopopisem nebo speciálními titulky pro neslyšící.

 

Projekt je finančně podpořen Českou rozvojovou agenturou a městem Poličkou, děkujeme :-)

 

 

Pátek 21. 05. v 21:00, dvorek volnočasového centra Pontopolis, Riegrova 52, vstupné 50 Kč

Ponor / Descent

Nays Baghai / Austrálie / 2021 / 65 min.

Otužování působí blahodárně nejen na tělo, ale i na duši. Své o tom ví nizozemská potápěčka Kiki, které ponor do studených vod přinesl vysvobození z traumat minulosti a ukázal cestu k vědomějšímu prožívání.

 

Od 19:30 hod debata s českým freediverem Davidem Venclem, držitelem světového rekordu v plavání pod ledem bez neoprenu 2021. Více na davidvencl.cz.

 

Sobota 22. 05. v 21:00, dvorek volnočasového centra Pontopolis, Riegrova 52, vstupné 50Kč

Vlci na hranicích / Wolves at the Borders

Martin Páv / Česká republika / 2020 / 77 min.

Kdo tady byl dříve: vlk, nebo člověk? Dokument sleduje návrat vlků do českých lesů a ukazuje náš rozpolcený vztah ke krajině na případu sporu obyvatel v malé obci na Broumovsku. 

!POZOR ZMĚNA!

Sobota 29. 05. v 19:00, Centrum Pontopolis, vstupné 50Kč

Jak se staví hora / Making A Mountain

Rikke Selin Fokdal, Kaspar Astrup Schröder / Dánsko / 2020 / 52 min.

 

V rovinaté Kodani se od roku 2019 tyčí hora. Lezou po ní horolezci. Sjezdují z ní lyžaři. A kouří se jí z komínů. Hora Amager je totiž futuristická spalovna odpadu.

 

Pátek 04. 06. v 21:00, dvorek volnočasového centra Pontopolis, Riegrova 52, vstupné 50 Kč

Kuráž / Courage

Aliaksei Paluyan / Německo, Bělorusko / 2021 / 90 min.

Běloruské Svobodné divadlo už čtrnáct let ve svých představeních podrobuje Lukašenkův autoritářský režim odvážné kritice. V době, kdy se země ocitá na rozcestí, je ale fungování divadla ohroženo více než kdy dříve.

arrow
 

Archiv

 
 

arrow