SKROLUJTE MYŠÍ

arrow
 

Program

 
 

Termín 2018: 6. - 12. dubna – program již brzy!

Letošní 19. ročník filmového festivalu o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, proběhl kromě Prahy v dalších 32 městech po celé České republice.

Festival se v Poličce uskutečnil ve dnech 31. 3. - 7. dubna. Poosmé festival proběhl pro veřejnost a podeváté se promítalo pro školy. V průběhu festivalových dnů projekce navštívilo celkem 1791 návštěvníků. Během týdne proběhlo pro žáky základních a středních škol 16 projekcí v Poličce, 7 v Litomyšli a 2 ve Svitavách. Celkově se festivalu zúčastnilo 1431 žáků. To je o 500 více než loňský rok. Během čtyř dnů měla možnost festival navštívit také veřejnost. Odpolední a večerní projekce pro veřejnost navštívilo okolo 360 lidí. Oproti předchozímu ročníku je to o 100 lidí více. Celkem se promítlo 10 dokumentů a proběhlo 7 besed s odborníky, protagonisty či tvůrci dokumentů.

V rámci doprovodného programu byla v Poličce v Divadelním klubu uvedena výstava Linie svobody – současná arabská karikatura, a proběhl krátký koncert Desiduriuse Duždy a spol.

arrow
 

Archiv

 
 

arrow