SKROLUJTE MYŠÍ

arrow
 
 
 

Novinky

Fotbal pro rozvoj v sobotu 1. 7. 2017 v Rohozné na hřišti

 

Od 10.00 – turnaj dětských týmů

Od 13.00 – turnaj dospělých

Doprovodný program:

africké bubnování, workshopy pro děti i dospělé (výroba šperků aj.), speciální občerstvení

Chcete vytvořit smíšený tým a zahrát si s námi fotbálek podle pravidel fair play? (5+1,ženy i muži) a chcete být součástí celorepublikové kampaně Fotbal pro rozvoj?

Chcete KOPAT ZA LEPŠÍ SVĚT?

Přihlaste se na pontopolis@google.com nebo na 604 860 036 (Marie Jílková).

Předskokanem letošního fotbálku budou květnové fotbalové workshopy pro žáky ZŠ a fotbalové kluby v Poličce. Workshopy povede keňský lektor "BoBo" z organizace MYSA, která se snaží zlepšit situaci mladých lidí žijících v jednom z největších slumů na světě Mathare (Nairobi, Keňa). Organizace využívá fotbal jako jeden z nástrojů, jak motivovat mladé lidi z chudých rodin a jít za svým cílem. Čtyřhodinové workshopy jsou v podstatě ukázkou každodenního fotbalového tréninku.

Více o projektu

Fotbal pro rozvoj je osvětová kampaň, jejímž hlavním pořadatelem je organizace INEX-SDA. V rámci kampaně nabízíme prostor pro vzájemnou interakci těm, kteří by se za běžných okolností nepotkali. Fotbal pro rozvoj je unikátní koncept založený na principu fair play, rovnosti a týmové spolupráci. Prostřednictvím fotbalu podporujeme vzájemný respekt a toleranci nejen na hřišti, ale především v každodenním životě. Pontopolis se do projektu zapojil v roce 2010 a první čtyři ročníky byly spojeny s tradiční návštěvou dobrovolníků z keňské organizace MYSA (Mathare Youth Sport Association) a jejich měsíční osvětovou turnajovou tour po celé ČR. Od roku 2014 jsme navázali spolupráci s Českou správou uprchlických zařízení. Informace o celém projektu naleznete na fotbalprorozvoj.org.

arrow
 
 
 

Sdílejte na Facebooku

 Partneři projektu

 

 

 

arrow