Globální a rozvojové vzdělávání

 
 

Veřejnost

Čas pro neobyčejné zážitky

4. červen od 19:00 ulice Riegrova, před centrem Pontopolis 

 

 

Výstava fotografií Davida Těšínského JINÁ KRÁSA

“Fotografie používám jako nástroj k rozbíjení stereotypů a k otevírání očí veřejnosti”

Vernisáž a debata s fotografem Davidem Těšínským v pátek 6. května 2022 od 19 hodin v Divadelním klubu Polička

David Těšínský (*1990) je nezávislý fotograf, který se zaměřuje na zobrazování různých podob subkultur současného světa. Jeho hlavním cílem je otevřít společnosti oči a rozbíjet stereotypy, hledat a zobrazit kontroverzi. Tématy jeho snímků je například tragikomický život japonských byznysmenů, exorcismus v Etiopii, portréty žen-bojovnic z válečných zón na Ukrajině, život osob závislých na drogách v Praze nebo série fotografií o prvním transvestitovi na Kubě. Jeho tvorba nebude nikdy ztrácet na síle a výmluvnosti.

Těšínský své snímky publikoval mimo jiné v denících a magazínech The Guardian, VANITY FAIR, The Sun, Le Monde, zúčastnil se sedmkrát Czech Press Photo, je držitel nominace na World Press Photo a sám nebo s jinými fotografy uspořádal přes 80 výstav po celé Evropě, v USA, v Izraeli..

Do Poličky přiváží David Těšínský výstavu s názvem JINÁ KRÁSA – fotografie reportující street life rastafariánů a žijících legend reggae (Eek-A-Mouse, “Hoursemouth”, Dillinger, Prince Alla a další) na Jamajce a každodenní život rapperů a jejich producentů v Detroitu, NY a Baltimoru.

Akci pořádá spolek Pontopolis z.s. díky finanční podpoře České rozvojové agentury a města Poličky. Za poskytnutí výstavních prostor děkujeme Divadelnímu klubu Polička.

 

 
arrow
 

Školy

 
 

arrow
 

Archiv

2021, Život na ruském venkově

 
arrow